Wady i zalety pracy tymczasowej w innych branżach

Zanim podejmiesz decyzję i zaaplikujesz:

SPRAWDŹ CZY TA PRACA
JEST DLA CIEBIE

ZALETY pracy tymczasowej

CO DA CI PRACA ZA POŚREDNICTWEM
RZETELNEJ AGENCJI ZATRUDNIENIA?

DOŚWIADCZENIE W PRACY ZA GRANICĄ

Nie wiesz, gdzie i jak szukać pracy za granicą? Agencja znajdzie Ci optymalne stanowisko, bo zajmuje się tym od lat i ma doświadczenie w ocenie, na jakim stanowisku sprawdzi się dany kandydat. Specjaliści z agencji szybko i obiektywnie ocenią Twoje kwalifikacje oraz znajomość języka kraju oddelegowania, zapewnią mieszkanie w kraju oddelegowania, a także dopilnują, aby w terminie na Twoje konto spłynęło wynagrodzenie a ZUS otrzymał należne składki. Koordynatorzy agencji pomogą Ci również podczas wyjazdu w miejscu wykonywania pracy w w razie potrzeby odpowiedzą na wszelkie pytania. To dlatego skorzystanie z usług pośrednika jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli po raz pierwszy podejmujesz pracę za granicą.

MOŻLIWOŚĆ ZDOBYCIA WYŻSZYCH ZAROBKÓW

Zdajemy sobie sprawę, że stawki w Polsce są na tle europejskich wyjątkowo niskie. Spawacz we Francji czy operator wózka widłowego w Niemczech może zarobić czterokrotnie czy pięciokrotnie więcej niż w Polsce.

POCZĄTEK KARIERY ZA GRANICĄ

Warto pamiętać, że praca tymczasowa nie jest i nie musi być rozwiązaniem na całe życie. Część naszych pracowników już po drugim wyjeździe za granice znalazła zatrudnieni bezpośrednio u zagranicznego pracodawcy. Każdy kolejny wyjazd za granicę daje nowe perspektywy i szanse na samodzielne znalezienie pracy.

JEŚLI NIE LUBISZ ZAŁATWIAĆ FORMALNOŚCI URZĘDOWYCH


Agencja Pracy Tymczasowej załatwia za pracownika wszystkie formalności związane z zatrudnieniem, od znalezienia odpowiedniego pracodawcy użytkownika, poprzez zakwaterowanie pracownika na projekcie, aż po kwestie kadrowe i płacowe oraz rozliczenia z fiskusem. Ponieważ osoba pracującstanstedz-150x150 Wady i zalety pracy tymczasowej w innych branżacha za pośrednictwem Agencji, zatrudniona jest na mocy polskiej umowy o pracę, zaliczki podatku dochodowego są odprowadzane do właściwego polskiego urzędu skarbowego a składki ubezpieczenia społecznego trafiają do ZUSu. Praca przez Agencje to najprostszy sposób na zatrudnienie za granicą bez konieczności załatwiania tam biurokratycznych formalności.

 
ELASTYCZNE GODZINY PRACY

Jeśli nie przepadasz za pracą przez 8 godzin, 5 dni w tygodniu, przez 12 miesięcy w roku – praca tymczasowa jest dla Ciebie. Jeśli lubisz intensywnie pracować i intensywnie odpoczywać – praca tymczasowa może być dobrym rozwiązaniem. Pracując intensywnie przez 3 miesiące i odkładając zarobione środki, możesz odpocząć po powrocie z zagranicznego kontraktu i zregenerować przez miesiąc lub kilka, bez obaw o stan konta. A jeśli jesteś dobrym specjalistą, praca przez agencję pracy tymczasowej szybko się dla ciebie znajdzie.

WADY

PRACA TYMCZASOWA MA TEŻ SWOJE WADY.
ZANIM ZAAPLIKUJESZ SPRAWDŹ CZY TEN
RODZAJ UMOWY JEST DLA CIEBIE.

PRACA TYMCZASOWA NIE DAJE POCZUCIA BEZPIECZEŃSTWA

Jako pracownik oddelegowywany do projektu, nie masz możliwości ingerowania w przebieg projektu. To oznacza, że jeśli pracodawca użytkownik zakończy prace wcześniej lub zrezygnuje z usług pracownika tymczasowego – ten jest zobowiązany do powrotu do kraju. Specyfika pracy tymczasowej powoduje, że nie znasz daty kolejnego wyjazdu, natomiast jeśli jesteś dobrym specjalistą, z dużym prawdopodobieństwem znajdziesz pracę ponownie.

PRACOWNIK TYMCZASOWY MOŻE MIEĆ PROBLEM Z UZYSKANIEM KREDYTU

Ponieważ pracownik tymczasowy zawiera umowę o pracę tymczasową jego czas trwania pracy to 18 miesięcy na przestrzeni 3 lat. A to oznacza, że bank nie może określić, kiedy będzie pracował i czy zachowa płynnność finansową, pozwalającą na udzielenie i spłacenie kredytu. I tu oczywiście sytuację można rozwiązać za pomocą poręczenia finansowego lub też zaświadczenia o posiadania oszczędności na koncie bankowym, ale faktycznie, w takiej sytuacji ubieganie się o pożyczkę lub kredyt gotówkowy może być dużo bardziej skomplikowane.

PRACOWNIKA TYMCZASOWEGO WYJEŻDŻAJĄCEGO ZA GRANICĘ CZĘSTO NIE MA W DOMU

Pracownik tymczasowy, wyjeżdżając na zagraniczny kontrakt, godzi się na opuszczenie rodziny i życie na czasowej emigracji. Jeśli jesteś gotowy na takie poświęcenie lub nie masz rodziny, ta praca może być satysfakcjonująca. Osoby rodzinne, mające silną potrzebę codziennego spędzania czasu z bliskimi, mogą mieć problem z zaakceptowaniem nomadycznego trybu życia. Warto przekonać się samemu, kierowca-c-e-adr-okolice-zwickau-niemiecka-umowa-o-prace_15_1-150x150 Wady i zalety pracy tymczasowej w innych branżachczy taki rodzaj pracy jest dla Ciebie atrakcyjny, tak jak już wcześniej wspominaliśmy, ma to też swoje plusy, po kilku miesiącach wytężonej pracy możesz sprawić sobie wakacje i zrekompensować bliskim swoją nieobecność.

MIEJSCE ZAKWATEROWANIA PRACOWNIKA NA PROJEKCIE MA PODSTAWOWY STANDARD

Proponujemy kwaterunki zbiorcze w mieszkaniach o podstawowym standardzie. Jeśli jesteś przyzwyczajony do prywatności możesz mieć problem z dostosowaniem się do panujących na wyjeździe warunków. Mieszkanie, w którym zostaniesz zakwaterowany oczywiście zawiera podstawowe sprzęty AGD ale może w nim nie być telewizora i Internetu. Istnieje też możliwość, że zostaniesz zakwaterowany w pokoju ze swoim współpracownikiem. Jeśli jesteś przekonany, że takie rozwiązanie nie jest dla Ciebie, zawsze możesz wynająć coś na własną rękę, ale wiąże się to z dodatkowymi opłatami i warto abyś był tego świadom przed wyjazdem.

Źródło: Work Express

LOGO-I-TU-PRACA-PRO2 Wady i zalety pracy tymczasowej w innych branżach

Posted by Mariusz Miąsko