Dlaczego Agencja Pracy Tymczasowej ITEA ma przewagę nad innymi agencjami zatrudniającymi kierowców tymczasowych?

ITEA to Agencja Pracy Tymczasowej ukierunkowana na branżę TSL. Prowadzona przez wykwalifikowanych doradców, którzy swoje doświadczenie zbudowali na wieloletniej współpracy z firmami transportowymi, poznając pełne zapotrzebowanie jakie obecnie istnieje na rynku w branży TSL. Nie od dzisiaj wiadomo, że w firmach transportowych największym problemem jest siła robocza.

Często spotykamy się z sytuacją, w której przez wiele miesięcy znaczna część taboru firm transportowych stoi na placach, przynosząc straty. Stojący ciągnik siodłowy, nie obsługiwany przez kierowcę – to gwóźdź do powolnego upadku lub zahamowania rozwoju firm transportowych.

Nasza Agencja opracowała doskonały program, którego wynikiem jest możliwość zatrudnienia kierowcy tymczasowego bez dodatkowych problemów związanych z ewidencją, wyliczaniem wynagrodzeń oraz minimalnymi stawkami wynagrodzenia w krajach Unii Europejskiej. Jako Agencja Pracy Tymczasowej przejęliśmy na siebie wszystkie zadania związane z rekrutacją oraz szkoleniem kierowców delegowanych do danej pracy na stanowisko podane przez Pracodawcę użytkownika. To na nas ciąży dostosowanie przepisów uwzględniających krajowe prawo pracy, prawo Unii Europejskiej oraz prawo ubezpieczeń społecznych.

Przewagą Agencji ITEA są etapy, które stosujemy do każdego kierowcy z osobna. Etap pierwszy dotyczy rekrutacji odpowiednich kandydatów dostosowanych do wymagań firmy transportowej. Biorąc odpowiedzialność za użyczanego pracownika, przeprowadzamy szeroko zaawansowane rozmowy z każdym z kandydatów by w ostatecznym etapie przekazać Pracodawcy użytkownikowi sumiennego i pewnego kierowcę, chcącego pracować na powierzonym mu stanowisku z pełnym zaangażowaniem.

W przypadku zatrudniania konkretnego kierowcy na stanowisko kierowcy z uprawnieniami C+E, opieramy się na swoim autorskim programie. Jako jedyna Agencja Pracy Tymczasowej – na własną rękę podejmujemy się szkolenia kierowców z:

 1. Zakresu rozporządzenia 561/2006 WE opartego na testach
 2. Zakresu legalnej metody wydłużania okresu prowadzenia pojazdu w trybie art. 12 rozp. 561/2006 WE i wytycznej nr 1 KE
 3. Zakresu legalnej metody wydłużania okresu prowadzenia pojazdu w przypadku jazdy z wieloma zatrzymaniami – wydłużenie jazdy do 15 minut na każde 4,5 godziny prowadzenia pojazdu (łącznie do 30 minut na dzień)
 4. Legalnych metod skrócenia odpoczynków i przerw podczas pojazdów na terminalach i parkingach w trybie Wytycznej nr 4 KE
 5. Zasad oszczędzania czasu jazdy podczas dokumentowania wjazdów na prom
 6. Zasad oszczędzania czasu prowadzenia pojazdu podczas wjazdu na bazę przedsiębiorstwa, parkingi i terminale załadunkowe (po za drogami publicznymi)
 7. Z oszczędzania czasu okresu prowadzenia podczas przejazdów serwisowych, prywatnych
 8. Z zasad wypełnienia „urlopówek”
 9. Z zasad wypełnienia „e-urlopówek” na telefonie, tablecie lub laptopie
 10. Z zasad kompletacji i dokompletacji zespołów i zasad obierania przerw w zespole

VTS-LOG-150x110 Dlaczego Agencja Pracy Tymczasowej ITEA ma przewagę nad innymi agencjami zatrudniającymi kierowców tymczasowych?Dodatkowym atutem ITEA – Agencji Pracy Tymczasowej jest wykorzystanie instrumentów własnych. Posiadamy własny system informatyczny rozliczający kierowców. VTS – to oprogramowanie kadrowo-płacowe, które na tą chwilę nie posiada swojego odpowiednika. Jedyny taki program w Polsce, który posiadamy przy współpracy z Kancelarią Prawną Viggen na wyłączność, pozwala rozliczać pracowników delegowanych. A co za tym idzie podejmując współpracę z nami pozbywacie się Państwo problemów związanych z wyliczeniem Minimalnej Francuskiej, Minimalnej Niemieckiej, Minimalnej Włoskiej itp. – problem wyliczania całkowicie znika, ponieważ to my jako Agencja Pracy Tymczasowej ITEA dokonujemy rozliczeń kierowców tymczasowych użyczanych Pracodawcy użytkownikowi.

W tym miejscu konkretnie pojawia się drugi etap przewagi jaką posiadamy będąc Agencją Pracy Tymczasowej wychodzącą naprzeciw oczekiwań klientów. Łącząc siły z wspomnianą Kancelarią Prawną Viggen, programem VTS, za którym stoi grupa wykwalifikowanych profesjonalistów posiadamy:

 1. Własne regulaminy
 2. Własne schematy delegowania
 3. Własne oprogramowanie do rozliczania delegowania VTS
 4. Własne oddziały za granicą – przedstawicieli w zakresie delegowania
 5. Własne oprogramowanie do przechowywania dokumentów delegowania
 6. Znajomość procedury prawnej – Polskiego, Unijnego i Europejskiego prawa delegowania pracowników (kierowców) w branży transportu drogowego

Co więc może powstrzymać pracodawcę, właściciela firmy transportowej przed podjęciem współpracy z Agencją Pracy Tymczasowej ITEA? Zupełnie nic.

„Każdego dnia rób przynajmniej jedną rzecz, która Cię przeraża”

Eleonor Roosvelt

 

Posted by Mateusz N.